Bezpečná města | bezpecnamesta.cz

 


Nadace BESIP podporuje projekt Bezpečná města

 


 Národní síť Zdravých měst ČR partnerem projektu Bezpečná města

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Můžu jít sám do školy?

Výtvarná a literární soutěž pro žáky prvních až pátých tříd plzeňských základních škol

 

Projekt Bezpečná města vyhlásil literární a výtvarnou soutěž na téma „Můžu jít sám do školy?“ pro žáky prvního stupně základních škol na území města Plzně. Děti budou soutěžit s obrázky a psanými projevy na téma bezpečnost silničního provozu ve městě a mohou vyhrát trekingové kolo, in-line brusle či koloběžku s bezpečnostním příslušenstvím - helmami a chrániči.

 

Záštitu nad soutěží převzali člen Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví a sociální věci Pavel Karpíšek a starosta obvodu Plzeň 4 (Doubravka) Pavel Rödl. Mediálním partnerem soutěže je Plzeňský deník.

 

Soutěž probíhá od pondělí 18. září do pátku 6. října, kdy je uzávěrka pro dodání všech dětských prací. Vyhlášení výsledků na základě posouzení odbornou porotou proběhne dne 13. října 2006.

 

„Chceme se podívat na silniční provoz ve městě očima našich dětí. Tento úhel pohledu v dnešní živé diskusi o bezpečnosti na silnicích chybí, a přitom o bezpečnou cestu dětí do a ze školy jde ve městech v první řadě,“ říká jeden z tvůrců projektu Bezpečná města Milan Bednář. „Vybrali jsme děti z prvního stupně základních škol, protože ty patří mezi nejohroženější.“

 

Každý může zaslat obrázek i text

 

Soutěže se zúčastní všechny děti, jejichž škola zašle do uzávěrky jimi vytvořená výtvarná nebo literární díla organizátorovi. Úkolem ve výtvarné sekci je zpracovat libovolnou technikou téma jejich skutečné „cesty do školy“. Mohou kreslit, lepit, malovat, vystřihovat, zkrátka jakýmkoliv způsobem vyjádřit, jak vypadá jejich cesta do školy, popř. jak by si přály, aby vypadala, čeho si po cestě všímají, co se jim líbí a co naopak ne.

 

V literární sekci zase mohou na toto téma sepsat libovolný slohový útvar. Jednotlivá díla budou hodnocena nezávislou odbornou porotou. Oceněna bude především originalita prací.

 

Spolu s vítězi ve výtvarné a literární kategorii budou oceněny i jimi navštěvované školy. Jednotlivci mohou vyhrát v obou kategoriích:

 

  • 1. místo - trekingové kolo a helma
  • 2. místo – in-line brusle, sada chráničů a helma
  • 3. místo - koloběžka a helma

 

Školy pak získají za první místo svého žáka dopravně výchovný software pro školní počítačovou učebnu a učebnice dopravní výchovy pro celou třídu.

 

Harmonogram soutěže

 

18. 9.                Začátek soutěže

6. 10.                Uzávěrka pro zaslání výtvarných a literárních prací

13. 10.              Slavnostní vyhlášení výsledků, předání cen výhercům

 

Podmínky soutěže

 

Literární nebo výtvarné práce zašle do 6. 10. 2006 škola na adresu Czech Radar a.s., Anglické nábřeží 1, 301 49 Plzeň nebo e-mailem na adresu: info@bezpecnamesta.cz. Na obálce nebo v hlavičce e-mailu bude uvedeno heslo „Bezpečná města“.

 

Soutěžící se mohou zúčastnit každé sekce zvlášť i obou sekcí najednou a každá práce musí být doplněna o následující informace: jméno a věk pisatele, navštěvovaný ročník a označení třídy, adresa, telefon a e-mail školy.

 

Jednotlivá výtvarná a literární díla bude hodnotit a jejich pořadí určí nezávislá odborná porota složená ze zástupců projektu Bezpečná města a odborných členů pro obě sekce soutěže. Výsledky soutěže budou zveřejněny na webových stránkách www.bezpecnamesta.cz.

 

Podrobná pravidla soutěže najdete ke stažení zde.

 

Pořadatel

 

Bezpečná města

Czech Radar a.s.

Anglické nábřeží 1

301 49 Plzeň

www.bezpecnamesta.cz

 

Organizátor soutěže

 

EMC Public Relations

Kamila Břeňková

Opletalova 19

110 00 Praha 1

T: 251 091 211

E: kbrenkova@emcgroup.cz